aktualności

Uszczelki okienne – jakie są najlepsze?

Jakie uszczelki okienne są najlepsze? Dzisiaj do wyboru mamy wiele modeli tego rodzaju produktów. Warto poznać rodzaje uszczelek, aby wiedzieć, że wybiera się najlepszy model, który wydłuży żywotność całego okna.

Uszczelki okienne z PCV i poliuretanu

Otóż,uszczelki okienne z PCV montowane są od wewnątrz. W zdecydowanej mierze wykonywane są jako uszczelnienia przyszybowe. Przy czym nie są one elastyczne i ich żywotność nie jest za długa, dlatego po zimie warto pomyśleć o ich usunięciu. Uszczelki okienne z poliuretanu są elastyczne i zawsze pozostają na swoim miejscu po ich przyklejeniu. Cechują się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Trwałe i solidne stosowane są przy niewielkich szczelnościach.

Uszczelki okienne z silikonu i z EPDM

Uszczelki okienne z EPDM posiadają dzisiaj najlepsze parametry techniczne na rynku. Całość jest trwała, solidna i bardzo elastyczna. Zmienne warunki atmosferyczne nie zmieniają ich właściwości. Mogą być stosowane przy małych oraz przy większych nieszczelnościach. Specjaliści mówią że nawet przy niskich temperaturach, sięgających mocno poniżej zera, uszczelka okienna będzie mocno elastyczna. Uszczelki okienne wykonane z silikonu sprawują się dobrze, nawet w temperaturze od -40 do 80°C. Zalecane są do użytkowania przy starych oknach, które można jeszcze dość często spotkać. Ich zaletą jest ogromna wodoszczelność, jak również wysoka izolacja akustyczna. Warto je stosować przy dużych rozszczelnieniach okiennych.

Related posts

Najlepsza sala na komunie

moniqua

Wesele w hotelu

moniqua

Meble z technorattanu do ogrodu

moniqua