ogólna zdrowie

Ozonoterapia

Ozon jest gazem, który wykorzystywany jest w wielu dziedzinach gospodarczych. Bardzo dobrze znana jest nowoczesna technologia, w której wykorzystuje się ozon do usuwanie grzybów, bakterii oraz innych zarazków z różnych pomieszczeń. Nie trzeba było długo czekać, by ozon odnalazł również swoje zastosowanie w takich dziedzina jak medycyna. Kuracje ozonem stosuje się w gabinetach stomatologicznych oraz kosmetologicznych.  

Ozon sam w sobie jest gazem silnie utleniającym. To właśnie dzięki tej właściwości, walka z grzybami, bakteriami i wirusami jest wysoce skuteczna. Dobrym przykładem na to jest ozonowanie wody. Wszelkie bakterie i drobnoustroje znajdujące się w wodzie, poddane działaniu ozonu, są utleniane w mniej niż minutę. Czyszczenie ozonem stosowane jest do utrzymania higieny na salach operacyjnych, a także do regularnego oczyszczania wody w publicznych basenach oraz pływalniach. Poza grzybami i bakteriami ozon działa skutecznie na pleśń. Bez przeszkód można go zastosować do czyszczenia tapicerek w autach, mebli, rękawic motorowych, sportowych, różnego rodzaju butów oraz innych przedmiotów, których nie da się wyczyścić na mokro. Zdarzają się też przypadki, że ozonowana jest żywność.  

Podobnie jak czyszczeniu poddawane są auta czy pomieszczenia, tak samo ozonem można oczyścić organizm człowieka. Z krwioobiegu znikają grzyby, pleśnie oraz inne drobnoustroje obniżające odporność. 

Ozonoterapia można może przybierać wiele różnych form. Są to kąpiele ozonowo-tlenowe, płyny ozonowane, zastrzyki dożylne, a także domięśniowe i podskórne. Nawet kosmetyki potrafią zawierać ozon.  

Wykorzystanie ozonu w medycynie i stomatologii 

Nie ulega wątpliwości, że medycyna, jako dziedzina wiodąca w rozwoju technologii, będzie stosować jak najlepsze rozwiązania dla pacjenta. Tu również świetnie odnalazła się ozonoterapia. Gabinety stomatologiczne wykorzystują ozon do leczenia próchnicy oraz zgorzeli. Świetnie nadaje się również do czyszczenia tkanek jamy ustnej, różnych odmian jej zapaleń jak afty oraz grzybice jamy ustnej.  

W medycynie ozon znajduje zastosowanie jak specyfik do walki z boreliozą, wpływając zbawienie na rozregulowany układ kostny. Żółtaczka zakaźna, zapalenie jelit oraz migrena to tylko niektóre z wielu chorób przy których stosuje się terapię ozonem. Mocne dotlenienie krwi oraz poprawa jakości krążenia ustrojowego pozytywnie wpływa na pracę mózgu.  

Specyfiki zawierające w sobie mieszaninę ozonu i tlenu często występują pod postacią opatrunków, kropel do oczu a także wlewów do jam ciała, podczas leczenia zapalenia jelit. Lecznicze właściwości ozonu wykorzystuje również dermatologia. Przyspiesza on gojenie się ran, nie tylko w jamie ustanej, ale również na powierzchni całego ciała. Stąd jego obecność w kosmetykach. Innym zastosowaniem w kosmetologii, jest leczenie trądziku oraz nawracającej opryszczki. Często wykorzystuje się do tego ozonowaną wodę. 

Skóra poddana ozonoterapii staje się gładsza i mniej podatna na procesy starzeniowe. Ozon odświeża skórę, odmładza jej wygląd a także odżywia komórki poprawiając jej sprężystość.  

Related posts

O czym pamiętać, wynajmując busa w Łodzi i w każdym innym mieście?

bartekbasz

Usługi dietetyka na Ursynowie w Warszawie

mateusz

Chcesz się odmłodzić? Wypróbuj nici liftingujące

jakubastez