dom

Jakie mieszkania na Tarchominie wybrać?

Mieszkania na Tarchominie to doskonała lokalizacja nieruchomości.

Mieszkania na Tarchominie

Mieszkania na Tarchominie osiedlu warszawskiej dzielnicy Białołęka, to nowoczesne budownictwo, położone w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, co czyni je idealną opcją dla każdej rodziny, pragnącej osiedlić się w stolicy. Jest to spokojne i bezpieczne osiedle z dostępem do potrzebnej infrastruktury miejskiej, z którego można łatwo i szybko przedostać się do pozostałych części Warszawy. Białołęka należy do najbardziej spokojnych dzielnic stolicy – słynie głównie z bezpiecznych osiedli domków jednorodzinnych oraz ładnych terenów rekreacyjnych, w tym położonych nad Wisłą.  

Wiele rodzin przy zakupie własnej nieruchomości staje przed ważnym dylematem: czy bardziej opłacalną opcją jest skorzystanie z nowych mieszkań na Tarchominie w stanie deweloperskim, czy lepiej kupić tańszy lokal używany? W przypadku nieruchomości tańsza opcja nie zawsze jest rozwiązaniem, które powinniśmy wybrać – nie tylko ze względu na wizualny aspekt, ale także na wiele ukrytych kosztów, które się za nim kryją.  

Mieszkania na Tarchominie, czyi etap zakupu nieruchomości

W przypadku kupna nieruchomości, nabycie nowego mieszkania deweloperskiego jest łatwiejsze i wiąże się z mniejszą ilością formalności, niż przy lokalach używanych. Dzieje się tak, ponieważ w tym drugim przypadku należy przenieść własność, w czego celu należy wynająć usługi notariusza. Ponadto, nabywca używanej nieruchomości zobowiązany jest zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych, wynoszący 2%. Dodatkowo możliwa jest opłata związana z prowizją dla pośrednika z biura nieruchomości, jeśli ogłoszenie zostało wystawione właśnie przez biuro. Zazwyczaj prowizja wynosi 1-2% wartości nieruchomości. 

W przypadku nowego mieszkania na Tarchominie nabywca otrzymuje zupełnie nowy lokal, który oddawany jest w idealnym stanie technicznym. Z tego względu nie trzeba martwić się poprawkami czy remontami – klient może od podstaw wykończyć i wyposażyć swoją nieruchomość, co sprawia, że jest w stanie nawet jeszcze przed zakupem wyliczyć koszty całego przedsięwzięcia. Pozwala to na wczesnym etapie poznać wysokość budżetu, jaką będzie trzeba przeznaczyć na nieruchomość. Lokale używane nie dają takiej możliwości – bardzo trudno jest przewidzieć kwotę, jaką będzie trzeba w nie włożyć, by odpowiadały nowym właścicielom pod względem stanu technicznego, wyposażenia oraz wyglądu. Choć można przy oglądaniu lokalu obejrzeć jego mocne i słabe strony i zaplanować, które pomieszczenia potrzebują odświeżenia, ciężko jest poznać wszystkie mankamenty nieruchomości. Niektóre wady wychodzą na jaw dopiero po zakupie, jak np. wadliwa instalacja elektryczna czy gazowa, z czym wiąże się konieczność przeprowadzenia dodatkowego kosztownego remontu, zwiększającego koszty inwestycji o kolejne tysiące złotych. Przy nowych mieszkaniach na Tarchominie nie trzeba obawiać się takich niespodzianek, jest to więc rozwiązanie o wiele bezpieczniejsze i często bardziej opłacalne, niż w przypadku używanych lokali. Warto zdecydować się na mieszkania deweloperskie, znajdujące się w warszawskiej Białołęce. 

Related posts

Wymiana drzwi Grodzisk Mazowiecki – jak szybko się z tym uporać?

moniqua

Meble z technorattanu do ogrodu

moniqua

Refleksole zamiast żaluzji i rolet – czy to dobry wybór?

moniqua