aktualności biznes i ekonomia ogólna

Idealne Święta? – catering, ceny

Okres Świąt Bożego Narodzenia powinien być czasem wypełnionym miłością, bliskością oraz radością związana z narodzinami Jezusa Chrystusa. Jest to czas, który spędzamy z najbliższymi, w rodzinnym gronie ciesząc się nawzajem swoja obecnością.

Mamy jednak świadomość jak wiele spraw składa się na organizację Świąt Bożego Narodzenia, chcemy aby ten wyjątkowy czas był jeszcze bardziej wyjątkowy.

Staramy się, aby wszystko bylo dopiete na ostatni guzik – idealne, wymarzone. 

Jednak wszystkie te elementy składające się na te idealne święta wymagają poświęcenia, czasu i zaangażowania. Jest jednak kilka sposobów na ułatwienie sobie tego zadania, jakim jest organizacja świat – mianowicie jednym z nich jest catering świąteczny. Warto rozejrzeć się i znaleźć odpowiedni catering,ceny mogą nas pozytywnie zaskoczyć,a wówczas możemy móc w pełni poświęcić się magii świąt i swoim najbliższym.

Historia związana z Świętami Bożego Narodzenia jest znana większości z nas. 

Narodzenie Pańskie, znane bardziej jako Święto Bożego Narodzenia to uroczystość liturgiczna, w której bierze udział znaczna większość osób wierzących. Jest to święto chrześcijańskie, które ma na celu upamiętnienie narodzin Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Jest to uroczystość liturgiczna, która stale przypada na 25 dzień grudnia. Jednak Boże Narodzenie jest poprzedzone adwentem, czyli czterotygodniowym okresem oczekiwania na narodziny Zbawiciela. W Kościele katolickim jest to święto nakazane – czyli każdy wierzący powinien je celebrować.

W niektórych Kościołach chrześcijańskich święta Bożego Narodzenia zaczynają się od dnia poprzedzającego rocznicę narodzin Jezusa – Wigilii czyli wieczór 24 grudnia, zwanej w Polsce regionalnie Gwiazdką. W dniu tym tradycją w Polsce jest post  – bezmięsny, w pewnych regionach kraju jest to post ścisły. Punktem kulminacyjnym dnia jest uroczysta kolacja, do której tradycja nakazywała zasiadać po pojawieniu się na niebie pierwszej gwiazdki, na pamiątkę gwiazdy wyznaczającej drogę Trzem Królom do stajenki.

Boże Narodzenie posiada charakterystyczne elementy, które cechują i od razu kojarzą nam się z tym okresem w roku.

Każdy z nas zna atrybuty Świąt Bożego Narodzenia, cechują one ten wyjątkowy czas, a jest to między innymi choinka, opłatek, kolędy, kutia, pierogi z grzybami, barszcz z uszkami, prezenty, karp, makówki, moczka, piernik, kompot oraz powszechnie nam znany Święty Mikołaj, który obdarowywuje dorosłych i dzieci ( postać Świętego Mikołaja, to postać której pierwowzorem był Święty Mikołaj z Miry). W innych rejonach zamiast Świętego Mikołaja pojawia się Aniołek, Dziadek Mróz, Gwiazdor lub Dzieciątko.

Masa kwestii do załatwienia, multum spraw organizacyjnych – jak to wszystko pogodzić?

Zorganizowanie wszystkiego tak, aby był to wyjątkowy czas to niemałe wyzwanie. Chcemy przecież, by wszystko było idealne. Prezenty, choinka, dekoracje, by pojawiła się cała rodzina, zaproszenia, miejsce, zakwaterowanie gości, posiłki to mnóstwo spraw do ogarnięcia! Większość z nas żyje wtedy pod presją czasu, stresuje się że o czymś się zapomni lub nie do końca załatwi. Jednak niezależnie od tego ilu gości będziemy mieli podczas naszych Świąt, warto ułatwiać sobie życie. Dobrym pomysłem będzie catering wigilijny. Catering ma mnóstwo fantastycznych zalet! Sami wybieramy o której i gdzie ma przyjechać nasze jedzenie. Posiłki przyjeżdżają ciepłe, smaczne i gotowe do spożycia. Firmy cateringowe oferują gotowe menu lecz mamy także możliwość stworzenia własnego, spersonalizowanego wedle naszych potrzeb. Catering może być też tani, wystarczy dobrze poszukać. Catering wigilijny warszawa ma mnóstwo ofert, więc mamy w czym wybierać.

Related posts

Meble z technorattanu do ogrodu

moniqua

Fotograf korporacyjny Warszawa – zadbaj o wizerunek swojej marki

mateusz

Zaręczyny w hotelu – niezapomniane przeżycie

moniqua