dom

Rynek pierwotny Warszawa Białołęka – kto powinien zdecydować się na mieszkania na sprzedaż?

Rynek pierwotny Warszawa Białołęka to szansa dla wielu rodzin.

Rynek pierwotny Warszawa Białołęka

Rynek pierwotny Warszawa Białołęka obfituje w atrakcyjne oferty mieszkań deweloperskich. Są one doskonałą opcją na nowe miejsce dla każdej rodziny – nowoczesne budownictwo oraz atrakcyjna lokalizacja w jednej z najspokojniejszych dzielnic stolicy spełnią oczekiwania każdego klienta. Białołęka jest dzielnicą w głównej mierze składającą się z bezpiecznych osiedli domków jednorodzinnych, z bliskością potrzebnej miejskiej infrastruktury, dzięki czemu zapewnia komfortowe warunki mieszkania. Umożliwia także szybki dojazd do innych części Warszawy, np. do pracy czy szkoły.  

Wiele osób staje przed ważnym dylematem – inwestować w nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie, czy zdecydować się na tańsze lokale używane? Druga opcja jest kusząca ze względu na niższe ceny, często jednak okazuje się, że jest pod wieloma względami nieopłacalna – i nie chodzi tutaj wyłącznie o wartość nieruchomości. Warto sprawdzić, czy mieszkania używane nie będą wiązały się z pewnymi utrudnieniami i ukrytymi kosztami dodatkowymi, które mogą drastycznie zwiększyć ilość pieniędzy włożonych w tę inwestycję. 

Na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że mieszkania rynku pierwotnego w Warszawie Białołęce wiążą się z mniejszą ilością formalności i łatwiejszym zakupem, niż w przypadku nieruchomości używanych. W tym drugim przypadku konieczne jest bowiem przepisanie własności, co wymaga skorzystania z usług notariusza. Ponadto, trzeba zapłacić także podatek od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2%. Bardzo często oferty na mieszkania używane są wystawiane przez biura nieruchomości, co oznacza, że trzeba liczyć się z opłatą prowizji dla pośrednika – najczęściej jest to koszt wysokości 1-2% wartości nieruchomości. Na samym starcie mamy więc większe koszty, niż cena początkowa lokalu. 

Rynek pierwotny Warszawa Białołęka a ustalenie budżetu

Drugą sprawą jest konieczność ustalenia budżetu, jaki zostanie przeznaczony na remont mieszkania używanego. Choćby był to lokal ledwie paroletni, i tak będzie wymagał odświeżenia po poprzednich właścicielach. Konieczne mogą być także zmiany w wykończeniach i aranżacji oraz drobne naprawy  i zmiany, by dostosować pomieszczenia do gustu, potrzeb i preferencji nowych mieszkańców. To wszystko może pochłonąć kolejne tysiące złotych, z czego warto od razu zdawać sobie sprawę. Większym problemem są nieprzewidziane wydatki – przy drobnych pracach remontowych mogą wyjść na jaw większe wady mieszkania na sprzedaż, takie jak kłopoty z instalacjami. Może już po zakupie okazać się, że lokal wymaga o wiele poważniejszego remontu, niż początkowo się zapowiadało. Może to znacznie zwiększyć koszty lokalu i doprowadzić do stwierdzenia, że inwestycja w nowe mieszkanie być może byłaby bardziej opłacalną opcją. Warto zastanowić się nad rynkiem pierwotnym w Warszawie Białołece, ponieważ o wiele wygodniej jest urządzić mieszkanie od podstaw, niż męczyć się z trudnymi do przewidzenia pod względem finansowym i czasowym pracami remontowymi.  

Related posts

Kominki gazowe Kraków – nowoczesne paleniska

mateusz

Instalacja do ogrzewania gazem płynnym

moniqua

Pręty okrągłe gładkie 

moniqua