aktualności

Rolety żaluzje i inne osłony okienne

Ostatnie lata przyniosły ze sobą wzrost przestępczości, a także potrzebę większego zadbania o swoją prywatność. Co za tym idzie, w ofercie wielu firm pojawiły się różnego rodzaju zabezpieczenia drzwi i okien. Na tych ostatnich coraz częściej montuje się rolety żaluzje i innego rodzaju okiennice, które mają chronić zarówno przed włamaniami, jak i przed spojrzeniami przechodniów próbujących dostrzec co dzieje się we wnętrzu naszego domu. Producenci niemalże prześcigają się w coraz to nowych i lepszych rozwiązaniach gwarantujących poza tym szereg innych funkcji, a przy tym ciekawą prezencję i niecodzienny wygląd. Jak więc ze wszystkich tych ofert wybrać coś odpowiedniego, a przy tym nie wydać pieniędzy na coś co wygląda z pozoru dobrze, ale w praktyce okazuje się niewiele warte?

Rolety zewnętrzne – szeroki wybór zawężony do minimum

Decydując się na umieszczenie rolet po zewnętrznej stronie naszego okna, zyskujemy niejako dodatkową warstwę, która chroni nas przed ewentualnym włamaniem, ale także nie pozwala zajrzeć do środka i zapewnia odpowiednią temperaturę pomieszczenia, w którego oknach została zamontowana. Warto wspomnieć tutaj o różnego rodzaju roletach, żaluzjach, czy okiennicach dostępnych obecnie na rynku. Wyróżniamy dwa główne rodzaje tych elementów wykończeniowych: jedne z nich to zwykłe rolety zewnętrzne, widoczne w wielu domach i mieszkaniach. Są one całkowicie zabudowane, więc ich zasunięcie powoduje całkowite odcięcie od zewnętrznego świata. W praktyce oznacza to, że do wnętrza nie będzie przenikało światło, co jest na pewno dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy dla dobrego snu potrzebują kompletnego zaciemnienia.  Produkt ten zapewnia również izolację od hałasów dobiegających z zewnątrz, więc niewątpliwie pomoże nam się skupić na pracy, a także spać spokojniej, bez rozpraszających nas odgłosów. Minusem jest sytuacja, kiedy chcemy cieszyć się spokojem, ale jednak wpuścić do domu trochę światła czy świeżego powietrza. Wtedy musimy odsłonić przynajmniej częściowo nasze rolety, a co za tym idzie, wpuścić nieco hałasu. Innym rozwiązaniem są nie tak bardzo jeszcze popularne, jednak coraz częściej doceniane roleto-żaluzje, zwane także żaluzjami fasadowymi, czy shuttersami (w zależności od ich rodzaju i funkcji). Generalnie składają się one z pojedynczych, połączonych ze sobą paneli, w swoim układzie przypominających tradycyjne żaluzje, skąd też bierze się ich nazwa. Dzięki zastosowaniu takiej technologii, nawet przy całkowicie opuszczonych roletach cieszymy się światłem dziennym, czy świeżym powietrzem. I choć między poszczególnymi panelami znajdują się pewne odstępy, tego typu roleta zapewnia nam prywatność, gdyż działa na podobnej zasadzie jak tradycyjne żaluzje – dzięki ich ułożeniu pod odpowiednim kątem my możemy podejrzeć co dzieje się na zewnątrz, ale z zewnątrz nie da się dostrzec co dzieje się w środku.

Rolety, żaluzje, okiennice – porównanie kosztów

Wspomniane wcześniej rolety składające się z jednej części wydają się najtańszym rozwiązaniem, jednak zapewniają nam nieco mniejszą wygodę i elastyczność niż żaluzje zewnętrzne. Te ostatnie będą nieco droższe, ale  mimo wszystko warte swojej ceny. Jeśli chodzi o koszty, rolety żaluzjowe w Warszawie kupimy na specjalne zamówienie za jakiś 1000-2000 złotych, w zależności od ich wielkości oraz jakości i materiałów z jakich zostały wykonane. Oczywiście są to ceny szacunkowe, gdyż większość firm oferuje produkcję tego typu osłon okiennych na wymiar i dopiero po złożeniu zapytania może wycenić produkt. W przypadku tego typu okiennic warto upewnić się jak wyglądają w roletach i żaluzjach plisy, z których są one zbudowane oraz w jaki sposób są między sobą połączone. Jeśli chcemy cieszyć się taką roletą przez dłuższy czas, co w praktyce może oznaczać nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, warto upewnić się, że wybrany przez nas produkt jest najwyższej jakości i spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa. Jeśli się co do tego upewnimy, zapewne znajdziemy produkt, który będzie w pełni odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Related posts

Windi Kateter rektalny dla niemowląt na bolesne kolki

moniqua

Wybielanie zębów u dentysty – dlaczego warto?

moniqua

Refleksole zamiast żaluzji i rolet – czy to dobry wybór?

moniqua