biznes i ekonomia informacje regionalne

Opłaca się kupić mieszkanie od dewelopera?

Choć może się wydawać, że zakup nowego mieszkania od dewelopera nie jest niczym trudnym, bo wystarczy znaleźć odpowiednie lokum, nie jest to takie proste. Kupno mieszkania wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy. Musimy określić też swoje wymagania oraz budżet. Jak kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, żeby nie żałować?

Czemu rynek pierwotny to dobra opcja?

Rynek nieruchomości oferuje duży wybór mieszkań, konkurencja jest ogromna, dlatego jest w czym wybierać. Większość kupujących preferuje mińsk mazowiecki mieszkania z rynku pierwotnego, bo to nowe lokale, które można w dowolny sposób zaaranżować. Takie budynki są wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, więc mają korzystny układ pomieszczeń, są ciepłe, tak więc przy okazji można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Choć może się wydawać, że jest to dużo droższa opcja, tak naprawdę komfort mieszkania jest lepszy, a za to warto zapłacić dodatkowe pieniądze. Jednym z atutów zakupu nowego mieszkania w Mińsku Mazowiecki jest także przyjazne otoczenie inwestycji, aranżacja przestrzeni jest przeważnie w takich miejscach bardzo dobrze przemyślana. Można liczyć między innymi na tereny zielone, plac zabaw dla dzieci itp. Decydująca się na kupno nieruchomości od dewelopera, nabywamy także miejsce postojowe czy komórkę lokatorską. Ponieważ obecnie na rynku konkurencja jest duża, można liczyć na korzystne rabaty cenowe. Nowoczesne osiedla zazwyczaj są ogrodzone, posiadają monitoring, tak więc wydają się bezpieczniejsze. 

Możesz liczyć na 2-letnią gwarancję

Gdy kupujemy mieszkanie w Mińsku Mazowieckim z rynku wtórnego, wszystkie ewentualne usterki będziemy musieli naprawić na własną rękę. Natomiast w przypadku nowej nieruchomości można będzie skorzystać z gwarancji, którą udziela deweloper. Przeważnie jest to dwa lata od daty zawarcia umowy i oddania mieszkania do użytku. To doskonała opcja, gdyż w razie niedoróbek budowlańców, można będzie skorzystać z bezpłatnej pomocy. Deweloper ma 30 dni na zlikwidowanie ewentualnych nieprawidłowości. Mieszkanie z rynku pierwotnego to dobra opcja, bo jest stosowane w nim nowe budownictwo, tak więc nowoczesne technologie, ale również i materiały. Nabywcy nowych mieszkań mogą liczyć na tarasy, recepcję, ochronę, monitoring, parkingi podziemne, co więcej osiedle jest ładnie zagospodarowane i wygląda bardzo estetycznie. 

Niższe koszty utrzymania

W dzisiejszych czasach firmy nie wznoszą budynków z betonowych bloków, z wielkiej płyty, która w ogóle nie tłumi hałasów, więc można słyszeć o czym sąsiedzi rozmawiają za ścianą. W nowych inwestycjach w Mińsku Mazowieckim jakość materiałów budowlanych jest dużo lepsza, dominują nowoczesne rozwiązania, które pozytywnie wpływają na komfort mieszkania. Druga kwestia jest taka, że obecnie podczas budowy wykonawca musi uwzględnić dość restrykcyjne przepisy związane z ogrzewaniem, przepisami przeciwpożarowymi czy komunikacją.  Dzięki temu mieszkania są cieplejsze, bardziej wygłuszone, więc po prostu mieszka się w nich wygodniej. 

Related posts

Popularność powerbanków stale wzrasta – dlaczego?

moniqua

Niszczenie dokumentów Gliwice

moniqua

Najlepsza sala na komunie

moniqua