dom

Ocieplenie poddasza w Kielcach – wybierz najskuteczniejszy sposób

Ocieplenie poddasza Kielce istotnym etapem budowy domu.

Ocieplenie poddasza w Kielcach

Ocieplenie poddasza Kielce to bardzo ważny etap budowy domu, którego nie powinno się w żadnym razie pomijać. Nie tylko bowiem uniemożliwia się w takim przypadku adaptację strychu na pomieszczenia użytkowe, ale także cały dom traci na swoich możliwościach cieplnych, a jego ogrzanie staje się bardzo trudne. Gorące powietrze idzie do góry, a jeśli nie natrafi na zaporę w formie odpowiedniej izolacji, ucieknie z budynku. Sprawia to, że w zimie ogrzewanie musi być o wiele intensywniejsze, budynek jest więc bardzo drogi w utrzymaniu i mało ekologiczny – przyczynia się do większego zużycia energii elektrycznej i surowców oraz może pogłębiać zjawisko smogu w większych miastach, takich jak Kielce.  

Pianowanie poddasza to sposób na poprawę ekonomiczności domu oraz panujących w nim warunków. Dzięki solidnej izolacji, jaką można uzyskać w ten sposób, ciepłe powietrze, uzyskane dzięki ogrzewaniu, pozostaje z domu. Budynek nie jest już dzięki temu narażony na straty ciepła, staje się także odporny na działanie warunków atmosferycznych z zewnątrz i nie grozi mu wychłodzenie. Sprawia to, że w budynku łatwo utrzymać odpowiednią temperaturę, rachunki za ogrzewanie znacznie się obniżają, a dom staje się ekologiczny. 

Jak wygląda ocieplenie poddasza w Katowicach?

Ocieplenie poddasza w Katowicach za pomocą pianki poliuretanowej to najskuteczniejszy i najnowocześniejszy sposób, posiadający dużą przewagę nad bardziej tradycyjnymi metodami izolacji strychu. Takie metody, jak układanie wełny na poddaszu, wiążą się z trudnościami przy montażu oraz nie zapewniają takiej skuteczności, jak pianowanie strychu. Aby pokryć nimi ostatnią kondygnację, należy odpowiednio je dociąć, co często jest utrudnione przez rozmiary strychu czy nieregularność powierzchni. W efekcie w warstwie powstają szczeliny, które zmniejszają szczelność całej izolacji i doprowadzają do strat ciepła. W przypadku ocieplania poddasza pianką poliuretanową, nie trzeba martwić się o szczelność – cały strych zostaje bowiem pokryty bardzo zwartą, nieprzepuszczalną warstwą, która doskonale izoluje dom. Jest prosta w montażu – dzięki metodzie ocieplania natryskowego, nakłada się ją za pomocą specjalnych pistoletów, które pozwalają na umieszczenie równomiernej warstwy nawet w najbardziej trudnodostępnych zakamarkach konstrukcji. Ponadto, pianka podczas nakładania rozszerza się, wypełniając dokładnie wszystkie szczeliny. Dodaje jej to skuteczności.  

Ocieplenie poddasza w Katowicach pianką poliuretanową posiada wiele zalet. Do najważniejszych z nich należy skuteczność na poziomie spełniającym wszystkie normy budowlane i prawne odnośnie izolacji budynków. W efekcie dom staje się odporny na straty ciepła, jest ekonomiczny oraz ekologiczny. Zaletą jest także bardzo duża trwałość tego rozwiązania – po zastygnięciu, pianka PUR staje się twarda i elastyczna, dzięki czemu bardzo trudno ją zniszczyć. Sprawia to, że może bardzo długo pozostać w nienaruszonym stanie, bez konieczności jej uzupełniania czy poprawy. Łatwy i szybki montaż to również bardzo duża korzyść – fachowcy są w stanie skończyć ocieplanie poddasza pianką już w ciągu jednego dnia. 

Related posts

Nowe mieszkania Białołęka – czy warto zdecydować się na lokal od dewelopera w Warszawie?

mateusz

Zestaw mebli do łazienki

moniqua

Refleksole zamiast żaluzji i rolet – czy to dobry wybór?

moniqua