dom

Nowe mieszkania Białołęka – czy warto zdecydować się na lokal od dewelopera w Warszawie?

Nowe mieszkania Białołęka to nieruchomości usytuowane w spokojnej okolicy.

Nowe mieszkania Białołęka

Nowe mieszkania Białołęka to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która chciałaby zamieszkać w Warszawie – dla rodziny, pary czy osób samotnych. Jest to nowoczesne budownictwo, położone w jednej z najspokojniejszych dzielnic Warszawy. Białołęka słynie z osiedli domków jednorodzinnych oraz terenów rekreacyjnych, dzięki czemu panuje na niej spokojna, cicha atmosfera. Nie brakuje także dostępu do miejskiej infrastruktury czy łatwego dojazdu do innych części miasta, dzięki czemu jest to rozwiązanie idealne dla osób, które pracują lub uczą się w innej dzielnicy. Co jednak, jeśli istnieje dylemat odnośnie kupowanej nieruchomości, dotyczący opłacalności inwestycji w nowe mieszkania na Białołęce? To naturalne, że część osób waha się nad wyborem lokali używanych, które mają na rynku niższe ceny. W wielu przypadkach jednak niekoniecznie są opcją bardziej opłacalną. 

Nowe mieszkania Białołęka, czyli zakup od dewelopera

Kupując mieszkanie od dewelopera w Warszawie, uzyskuje się dostęp do zupełnie nowego lokalu, który jest oddawany w idealnym stanie technicznym. Są to nieruchomości idealnie przygotowane pod wykończenie i wyposażenie, dzięki czemu można z wyprzedzeniem zaplanować wszystkie prace, jakie powinny zostać w nich wykonane. Wiąże się to z możliwością dokładnego przewidzenia budżetu, potrzebnego na przygotowanie lokalu pod nowych mieszkańców. Jeśli chodzi o nieruchomości używane, ich stan nigdy nie jest idealny – niektóre z nich potrzebują jedynie odświeżenia, jednak większość wymaga mniejszego lub większego remontu, włącznie z poważniejszymi pracami, jak wymiana instalacji. Niestety, wiele mankamentów nie jest widocznych od razu, przez co przewidzenie całościowego kosztu remontu jest bardzo trudne. W efekcie można narazić się na wiele nieprzewidzianych kosztów, często znacznie przekraczających wyznaczony na początku zakupu budżet. Z tego względu nowe mieszkania w Białołęce są rozwiązaniem bardziej pewnym i bezpiecznym. Dodatkowo umożliwiają przygotowanie swojego przyszłego domu od podstaw, dokładnie w takim stylu, jaki najbardziej odpowiada mieszkańcom. W przypadku lokali z rynku wtórnego, trudno jest znaleźć nieruchomość, która odpowiadałaby pod każdym względem nowemu nabywcy, dlatego często trzeba zdecydować się także na dość kosztowną zmianę wystroju.  

Nowe mieszkania Białołęka – koszty

Dodatkowo, używane lokale wiążą się z kilkoma dodatkowymi opłatami już na starcie. Chodzi o konieczność przeniesienia własności z pomocą notariusza, za co musi zapłacić nabywca, a także o podatek od czynności cywilnoprawnych, który również ciąży na kupującym. Dodatkowo bardzo często najbardziej atrakcyjne oferty lokali używanych są wystawiane przez biura nieruchomości, co wiąże się z dodatkowym kosztem w postaci prowizji dla pośrednika, wynoszącym najczęściej 1-2% wartości nieruchomości. Przy mieszkaniach deweloperskich nie ma tego problemu, dlatego już na poziomie zakupu stanowią wygodniejsze i pewniejsze rozwiązanie. Choć czas oczekiwania na nowe mieszkanie jest zazwyczaj dłuższy, w przypadku lokali używanych również wydłuża się ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu.  

Related posts

Jakie mieszkania na Tarchominie wybrać?

mateusz

Pręty okrągłe gładkie 

moniqua

Rynek pierwotny Warszawa Białołęka – kto powinien zdecydować się na mieszkania na sprzedaż?

mateusz