sport i rekreacja

Jak wybrać bieliznę hotelową?

Bielizna hotelowa w nowoczesnych obiektach hotelowych.

Bielizna hotelowa

Bielizna hotelowa stanowi jeden z najważniejszych punktów, na który zwracają uwagę goście. Musi być nie tylko zawsze czysta i świeża, ale także estetyczna i miła w dotyku – to od tego zależy, czy goście będą dobrze czuli się w pokoju i odpowiednio wypoczną podczas noclegu. Jakie są najważniejsze zasady podczas wyboru właściwej pościeli do pokoju w pensjonacie czy innym obiekcie noclegowym? 

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na tkaninę – niestety, tanie materiały mają wiele minusów. Goście od razu wyczują, jeśli poszewki będą wykonane z tkanin niskiej jakości, są one bowiem nieprzyjemne w dotyku i nieestetyczne. Wadą jest także bardzo niska trwałość takich materiałów – zazwyczaj są bardzo cienkie i łatwo się drą. Bielizna hotelowa musi być wytrzymała, nie tylko bowiem jest intensywnie użytkowana, ale także bardzo często prana w silnie działających środkach czyszczących, musi więc doskonale znosić czyszczenie. Bardzo dobrze sprawdzą się grubsze, wytrzymałe tkaniny, które przy tym są miłe w dotyku i zapewniają pełen komfort podczas snu. Warto zastanowić się nad satyną bawełnianą, płótnem czy mieszanką bawełny i poliestru – są to materiały trwałe, bardzo estetyczne, a przy tym posiadają bardzo przyjemną dla skóry fakturę.  

Kolejną ważną kwestią jest wygląd bielizny pościelowej do hotelu. Goście zwracają na to ogromną uwagę – główną przyczyną jest tutaj kwestia higieny. Oczywiście nie budzi wątpliwości fakt, że pościel musi być zawsze czysta, świeża i pachnąca, jednak duży wpływ ma tutaj aspekt wyglądu. Biała, gładka poszewka sprawia o wiele lepsze wrażenie, niż kolorowa pościel, kojarzy się bowiem ze świeżością i idealną czystością. Goście o wiele lepiej ocenią pokoje, w których znajdzie się biała bielizna hotelowa. Lepiej zrezygnować także ze zbyt bujnych wzorów – delikatne wzorki lub wytłoczenia wystarczą, by zapewnić odpowiednią estetykę, a przy tym także komfort gości. 

Bielizna hotelowa a wykończenie pościeli

Kolejnym aspektem jest odpowiednie wykończenie pościeli. Warto wybrać modele, które są starannie i estetycznie wykończone, wpływa to bowiem na wygodę gości, którzy nie doświadczą drapiącego materiału czy wystającego zamka, a także na standard pomieszczenia. Goście zwracają uwagę na szczegóły, a im staranniej wykończona bielizna pościelowa, tym większe wrażenie luksusu i komfortu.  

Bardzo ważny jest także odpowiedni rozmiar pościeli – jeśli jest za duża, będzie się obsuwała, a umieszczona w niej kołdra może się zwijać i przez to niszczyć, nie wspominając o dyskomforcie, jaki odczują goście. Za mała z kolei będzie znacznie utrudniać zdejmowanie i przebieranie pościeli oraz pogorszy walory estetyczne całości. Warto skorzystać z usług firmy, szyjącej bieliznę hotelową na miarę – można zamówić modele, które będą idealnie dopasowane do wykorzystywanych w pokojach noclegowych kołder oraz poduszek.  

Zamawiając poszewki, warto zdecydować się na doświadczoną firmę, która specjalizuje się w tekstyliach dla hoteli. Dzięki temu ma się pewność, że będą to produkty spełniające oczekiwania pod każdym względem. 

Related posts

Wynajem dmuchańców – wyjątkowa rozrywka dla dzieci

mateusz

Przewóz osób w Łodzi – busy i autokary

mateusz

Grecja idealnym miejscem na wakacje

moniqua