ogólna

Grodzice winylowe

Odpowiednie zabezpieczenie rzek czy zbiorników wodnych jest kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa obszarów w bezpośrednim sąsiedztwie wody. Regulacja rzek jest procesem wymagającym czasu i odpowiednich środków. Taki zabieg przeprowadza się w celu uzyskania większej przepustowości wody płynącej w korycie rzeki, a także aby zapobiec wylewaniu rzek na obszary lądowe, które może mieć opłakane skutki. Ponadto regulacja rzek to również sposób na dostosowanie nurtu wody do parametrów statków i okrętów.

Ściany oporowe wykorzystywane do regulacji rzek i zabezpieczania brzegów wodnych akwenów najczęściej produkowane są z polichlorku winylu, czyli PCV.

Winylowe ściany oporowe

Innowacyjne ścianki szczelne wykonane z plastikowego tworzywa stanowią świetne wsparcie dla obszarów, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed osuwaniem się gruntu czy jego erozji. Produkty winylowe są obecne w inżynierii wodnej od dłuższego czasu, jednak z powodzeniem wykorzystuje się je również w sektorze budownictwa lądowego. Użycie tworzywa odpornego na działanie wilgoci, wody słodkiej i słonej powoduje, że ściany oporowe nie korodują i nie kruszą się. Grodzice wykonane z winylu świetnie sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od tego czy elementy zbrojeniowe są wystawione na deszcz, śnieg czy szkodliwe promieniowanie UV. Struktura plastikowych ścian oporowych wzbogacona jest o dodatki ulepszające jego właściwości. Jest również wysoce odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym na złamania, zarysowania czy pęknięcia.

Nowoczesne technologie stosowane na etapie produkcyjnym sprawiają, że grodzice winylowe charakteryzują się homogeniczną teksturą, dzięki czemu otrzymujemy produkt w pełni odporny na dużą amplitudę temperatur, która powszechnie występuje w obszarze klimatu umiarkowanego. Ściany oporowe wysokiej jakości powinny również cechować się wysoką szczelnością i hermetycznością, która zapewni obszarom przybrzeżnym stuprocentową ochronę przed niszczycielskim działaniem wody.

Zastosowanie grodzic winylowych jako zamiennik ścian wykonanych innych tworzyw i surowców takich jak beton, drewno czy metal, pozwala przez długie lata cieszyć się doskonała ochroną obszarów wodnych. Średni okres przydatności ścian oporowych PCV to nawet 50 lat, a wynik ten można uzyskać bez zabezpieczania struktury elementów zbrojenia środkami chemicznymi. Dodatkowo grodzice są produktami biodegradowalnymi, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla ekosystemu.

Gdzie stosuje się grodzice winylowe?

Ścianki szczelne z winylu z powodzeniem wykorzystuje w procesie regulacji rzek. Właściwości użytego materiału pozwalają na perfekcyjne dopasowanie elementów zbrojeniowych do najbardziej wymagających terenów o grząskiej strukturze. Ściany oporowe mogą być również stosowane do tworzenia grobli w obrębie sztucznych akwenów wodnych. Zabezpieczają one brzegi zbiornika przed wymywaniem i erozją.

Grodzice winylowe często stanowią dodatkowe zabezpieczenie przestarzałych systemów przeciwpowodziowych. Nieprzepustowość struktur ścian oporowych wspomaga walkę z nieokiełznanym żywiołem. Grodzice są również wysoce wytrzymałe na ogromną siłę fal powodziowych, dlatego świetnie sprawdzają się na terenach najbardziej narażonych na zalanie.

Ściany oporowe z winylu wykorzystywane są również jako zabezpieczenie przed przenikaniem substancji szkodliwych do wód gruntowych na terenach zajmowanych przez wysypiska śmieci, fabryki czy zakłady chemiczne, które wykorzystują związki chemiczne lub odpady biologiczne niebezpieczne dla środowiska.

Related posts

Domek ogrodowy dla dziecka

moniqua

Organizujemy wesele w Starych Babicach – od czego zacząć przygotowania?

moniqua

Jaką funkcję pełnią sklepy rolnicze?

natag