dom

Drewniane schody – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Drewniane schody pasują do każdego wnętrza.

Drewniane schody – zalety

W starym budownictwie schody pełniły funkcję wyłącznie użyteczną – liczyła się więc wyłącznie ich wartość praktyczna, a nie estetyczna. Bardzo często były wykonywane z takich materiałów, jak beton, nie miały więc za dużo uroku. Ukrywano je pod wykładzinami lub zamykano w ciemnych i ciasnych klatkach, przez co nie miały większego wpływu na wystrój domu. Z czasem jednak dostrzeżono potencjał przejść między piętrami w formie elementu aranżacji – drewniane schody szybko zyskały w tym przypadku wielu fanów.  

Przejścia z tego naturalnego materiału posiadają wiele zalet: 

– są bardzo trwałe – drewno jest wytrzymałym materiałem, dlatego konstrukcje z niego powstałe mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat, nie zmieniając swoich właściwości. Również jego uroda nie traci przy upływie czasu – wręcz przeciwnie, im materiał jest bardziej dojrzały, tym większe ma walory estetyczne. Z tego względu wybór drewnianych schodów jest doskonałą inwestycją na lata – nie trzeba ich wymieniać, mogą służyć całym pokoleniom, zachowując ciekawy wygląd i wysoką odporność. 

– Są bardzo estetyczne – schody wewnętrzne z drewna stanowią idealną ozdobę pomieszczeń, nadając im ciekawego charakteru. Nie muszą być ukrywane – wnętrza wyposażone w otwarte przejścia między piętrami zyskują wyjątkowy styl, którego nie da się osiągnąć żadną inną aranżacją. Wykorzystanie naturalnego materiału sprawia, że tego typu przejścia pasują do każdego pomieszczenia – zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Drewno jest bardzo uniwersalne, można łączyć je z innymi materiałami, jak szkło czy metal – zastosowanie w jego towarzystwie balustrad z tych materiałów sprawia, że zyskują bardzo nowoczesny wydźwięk i mogą stanowić ozdobę modnego domu.  

– Posiadają wiele wersji kolorystycznych i możliwości wykończeń – schody drewniane występują w wielu odcieniach i barwach, dzięki czemu można dopasować je do każdego wnętrza. Drewno występujące w kraju, jak i egzotyczne może stanowić wyjątkowo atrakcyjny dodatek kolorystyczny do aranżacji. Ponadto, można zostawić surowy materiał, pokryć go lakierem lub pomalować na dowolny kolor – możliwości są nieskończone, co pozwala na dopasowanie przejść między piętrami do każdego wystroju wnętrza.  

– Są bardzo wygodne w użytkowaniu – drewno to ciepły materiał, po którym przyjemnie chodzić nawet na boso. W przeciwieństwie do przejść betonowych lub metalowych, nie potrzebują dodatkowego okrycia wykładziną czy dywanem, by były przyjemne w użytkowaniu w każdym domu. Doskonale nadają się więc do domów jednorodzinnych, gdzie stanowią nie tylko wyjątkową ozdobę, ale także są przyjazne dla ich mieszkańców. 

Stopnie drewniane są więc idealną inwestycją dla każdego budynku mieszkalnego – są rozwiązaniem wytrzymałym, mogącym przetrwać w nienaruszonym stanie całe lata, pasują do każdej aranżacji wnętrza, a przy tym stanowią także oryginalną ozdobę, nadającą pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Ich koszt jest dość wysoki, ale jest to inwestycja na długie lata.  

Related posts

Nowe mieszkania Białołęka – czy warto zdecydować się na lokal od dewelopera w Warszawie?

mateusz

Blat kuchenny ze spieku i jego możliwości

moniqua

Instalacja do ogrzewania gazem płynnym

moniqua