aktualności

Dlaczego potrzebny jest rentgen zębów?

Stomatolog zlecił wykonanie rentgen zębów w Łodzi lub w innych miastach. Jaki jest cel wykonywania tego prześwietlenia RTG? W ogólnym znaczeniu można powiedzieć, że zdjęcie dostarczone lekarzowi pomoże wybrać metodę leczenia zabiegowego chorego zęba.

Rentgen zębów – informacje ogólne

Otóż, rentgen zębów łódź oferowany jest przez wyspecjalizowane placówki, które posiadają odpowiedni sprzęt do wykonywania tego rodzaju zdjęć. Na jego podstawie będzie można określić stany chorobowe poszczególnych zębów. Bardzo często wykonywane jest ono przed leczeniem kanałowym. RTG zębów pomaga podjąć decyzję, czy skuteczniejsze będzie leczenie endodontyczne mające na celu ochronę zęba, czy też lepiej od razu usunąć ząb razem z jego korzeniami. Rentgen zębów w Łodzi i w innych miastach polega na prześwietleniu promieniami rentgenowskimi.

Dokładny rentgen zębów

Obecnie można wykonać bardzo dokładny rentgen zębów w Łodzi, dzięki czemu istnieje możliwość oceny stan zębów oraz tkanki kostnej żuchwy. Do tego rentgen zębów pozwala zobaczyć jak wygląda szczęka i cały staw skroniowo – żuchwowy. Na jego podstawie podejmowana jest decyzja odnośnie poszczególnych form leczenia. Wykonanie RTG zęba nie jest bolesne. Nie wymaga odpowiedniego przygotowania. Podczas wykonywania zdjęcia nakładane jest specjalne ubranie, które ma na celu zminimalizowanie działania promienia rentgenowskiego. Przed wykonaniem rentgena zębów, należy poinformować o ewentualnej ciąży.

Related posts

Uszczelki z taśmy ePTFE – jak je dobrać i gdzie kupować?

moniqua

Co oznacza awaryjne otwieranie ? – Sosnowiec

moniqua

Dlaczego musimy inwestować w pieczątki firmowe?

moniqua