ogólna

Czy zielona herbata pomaga w odchudzaniu?

Kult pięknego, wysportowanego ciała promowanego w telewizji oraz Internecie, sprawił, że wiele osób nie jest zadowolonych ze swojej sylwetki. Przechodzimy na dietę, decydujemy się na odwiedzenie siłowni, szukamy też suplementów, które pomogłyby przyśpieszyć proces gubienia zbędnych kilogramów. Zamiast kupować tabletki odchudzające, które nie tylko są nieskuteczne, ale mogą negatywnie działać na nasze zdrowie, warto czerpać z natury. 

Zielona herbata na odchudzanie to dobre rozwiązanie, bo choć wprawdzie nie sprawi, że w magiczny sposób chudniemy, to przyśpieszy przemianę materii. Jest to doskonałe wsparcie w procesie gubienia zbędnych kilogramów, w połączeniu z aktywnością fizyczną oraz zdrową dietą, na pewno osiągniemy swój cel.

Najlepsza wśród herbat

O zielonej herbacie mówi się wiele, nadal są prowadzone liczne badania na temat właściwości prozdrowotnych tego napoju. Japończycy mówią, że picie kilku filiżanek naparu dziennie może przedłużyć życie, nawet o 3 lata. W napoju z zielonej herbaty można znaleźć między innymi dużo witamin K, PP i te z grupy B, a także aminokwasy, antyoksydanty, składniki mineralne typu magnez, wapń, żelazo, krzem, jod, fluor, miedź i mangan. Systematyczne picie tego napoju może obniżyć poziom złego cholesterolu, tak więc zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawału serca, miażdżycy, powstawania zakrzepów, udaru mózgu. W herbacie zielonej znajdziemy również teinę, która odpowiada za wspomaganie trawienia, działa moczopędnie, także pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, przyspiesza też proces spalania kalorii. Oprócz tego warto wspomnieć, że działa pobudzająco, będzie zatem dobrą propozycją dla osób zmęczonych, sennych, które potrzebują dawki energii w ciągu dnia, aby móc pracować efektywnie. Herbata poprawia również pamięć i koncentrację, także sprawdzi się nie tylko w pracy, ale na przykład podczas intensywnej nauki do egzaminu – warto ją pić zamiast kawy czy napojów energetycznych. Oczywiście w tym wypadku dużo zależy od parzenia zielonej herbaty. Aby uzyskać właściwości pobudzające należy parzyć ją krótko, nie więcej, niż 3 minuty, ważna jest też odpowiednia temperatura, która będzie zależna od odmiany suszu, jaki posiadamy. Bez wątpienia jest to jedna z najzdrowszych herbat na świecie, właściwości oczyszczające i przeciwutleniające sprawiają, że stanowi obowiązkową pozycję dla każdego, kto dba o swoje zdrowie, urodę i sylwetkę.

Odchudzanie z zieloną herbatą

Zielona herbata odchudzająca przyspiesza metabolizm, ale musimy pamiętać, że nie zdziała cudów. Ma ona za zadanie wyłącznie wspomóc proces odchudzania. Warto pić kilka filiżanek dziennie, można zdecydować się na zaparzenie herbaty przed wykonanie treningu, to dobra opcja, szczególnie gdy nie mamy energii, ani motywacji do działania. Zdrowa herbata pobudzi organizm, dzięki temu będzie można wykona c bardziej intensywny trening, co więcej ciało szybciej się zregeneruje.

Napój Soti natural zamiast herbaty

Nie zawsze mamy możliwość poświęcenia chwili w ciągu dnia na parzenie zielonej herbaty, choć nie jest to długi proces, to może okazać się dość skomplikowany np. ze względu na ustawienie odpowiednie temperatury wody. W tym wypadku zieloną herbatę można zastąpić zdrowym napojem typu Soti Natural. Jest to produkt naturalny, nie zawiera cukru, ani żadnych zbędnych substancji chemicznych, został wykonany z odmiany japońskiej herbaty o nazwie gyokuro, ma certyfikat Eko.

Related posts

O czym pamiętać, wynajmując busa w Łodzi i w każdym innym mieście?

bartekbasz

Idealne Święta? – catering, ceny

moniqua

Druk na szkle

natag